wonderlife.pl - Zostań gwiazdą
Gdzie sprawdzić jakie gatunki są aktualnie popularne?

Istnieje kilka sposobów, które pozwalają na sprawdzenie, jakie gatunki muzyczne są aktualnie popularne.

Pierwszy z nich to przeglądanie listy Underground Top 50.Przykładowo, aktualnie w pierwszej ósemce Underground Top 50 znajdują się piosenki z gatunków: rap, pop-rock, r'n'b, smooth jazz, disco czy hard rock.

Dla porównania sprawdzamy listę Radio Hot 100 Hits.Tutaj, w pierwszej ósemce znajdują się głównie utwory z gatunku pop.

Oczywiście, ocena piosenki odgrywa dużą rolę, dlatego utwory ocenione na 7* znajdujące się w Underground Top 50 również trafiły do pierwszej ósemki na liście Radio Hot 100 Hits, mimo że gatunek, w którym zostały stworzone nie cieszy się tak dużą popularnością jak (aktualnie) pop. W konkurencji z utworem napisanym na 7* w gatunku pop mają jednak małe szanse na osiągnięcie #1 na liście Radio Hot 100 Hits.

Drugi sposób może pomóc użytkownikom, którzy nagrywają utwory w wielu gatunkach muzycznych.
Wybieramy na pasku dział "Muzyka", a następnie "Raporty managera". Po lewej stronie klikamy w "Utwory polecane na album". Piosenki te są ułożone w kolejności alfabetycznej, ale z uwzględnieniem popularności gatunków muzycznych. Oznacza to, że utwory znajdujące się na tej liście, ze względu na to, że zostały stworzone w gatunku aktualnie popularnym, mają większe szanse na wyższe miejsca na liście Radio Hot 100 Hits.