wonderlife.pl - Zostań gwiazdą
Jak zrobić marszczenia?

Skoro mamy już wypełnienie, przyszedł czas na pierwsze marszczenia. Wybierz okrągły pędzel, krycie, przepływ i twardość ustaw na 100%. Marszczeń nie wolno rozmywać!

Najlepiej podzielić rozrysowanie marszczeń na 4 warstwy/etapy, wszystkie na trybie "Łagodne światło":
Warstwa 1 - pędzel czarny, 3px średnicy
Warstwa 2 - pędzel biały, 3px średnicy
Warstwa 3 - pędzel biały, 1px średnicy
Warstwa 4 - pędzel czarny, 1px średnicy

O samym rysowaniu i umiejscowieniu ciężko jest coś napisać. Trzeba to wyczuć, wyćwiczyć. Najlepiej wzorować się na zdjęciu (wzorować, nie przerysowywać kreska w kreskę), lub samemu zapozować przed lustrem i dokładnie to przeanalizować. Możecie posłużyć się też innymi tutorialami z Internetu, np. tym.
Jedno jest pewne - pod pachą, w kroku, w kolanach, na końcach nogawek spodni, czy w tali marszczenia być muszą. I koniec kropka.Jak już rozrysujesz marszczenia, dopasuj krycie warstwy. U mnie zazwyczaj jest to koło 40% krycia i 60% wypełnienia. Resztę dopełnisz cieniami. Możliwe, że dla podkreślenia głębi będziesz musiał jeszcze raz podkreślić marszczenia białym i czarnym kolorem, np. pędzlem o średnicy 5px.

Dodatkowa rada: Staraj się zrobić marszczenia "swobodnie", czyli nie skupiając się na każdej kresce osobno. Pozwól ręce trochę zaszaleć i poprowadzić kilka swobodnych, nieregularnych kresek. Oczywiście wszystko z umiarem, nadal ma być naturalnie i starannie!

Pozdrawiam, Otake